Z okazji Świąt Wielkanocnych Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją, pokojem i radością. Niech będzie okazją do odpoczynku, wytchnienia oraz spotkań w gronie najbliższych. Życzymy zdrowia, pogody ducha i wielu pięknych chwil pełnych uśmiechu. Wesołego Alleluja!
- 18.04.2025
INFORMACJA O WARUNKACH PRZEBIEGU EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W 2025 r.
- 25.03.2025
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty - termin główny:
13.05.2025 r., godz. 9.00 - egzamin z języka polskiego, który trwa 150 minut (wydłużony czas 225 min),
14.05.2025 r., godz. 9.00 - egzamin z matematyki, który trwa 125 minut (wydłużony czas 190 min),
15.05.2025 r., godz. 9.00 - egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 110 minut (wydłużony czas 165 min),
Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
a) z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty w terminie głównym albo
b) przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu
w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty – termin dodatkowy:
egzamin z języka polskiego – 10.06.2025 r., godz. 9.00,
egzamin z matematyki - 11.06.2025 r., godz. 9.00,
egzamin z języka obcego nowożytnego - 12.06.2025 r., godz. 9.00,
Uczniowie przystępujący do egzaminu zobowiązani są zgłosić się do szkoły każdego dnia egzaminu o godzinie 8.30.
Egzamin odbywa się na holu ( 1 piętro) oraz w gabinecie klasy VI.
Uczniowie wchodzą do sali pojedynczo, wg kolejności na liście i zajmują miejsca przy stolikach, których numery wylosowali.
Każdy uczeń powinien mieć przy sobie ważną legitymację i okazać ją, jeśli zostanie o to poproszony.
Na egzamin uczeń przynosi wyłącznie przybory do pisania tj. pióro lub długopis z czarnym wkładem, a w przypadku egzaminu z matematyki tylko linijkę (nie wolno wnosić ołówka).
Zabrania się używania ścieralnych długopisów.
Uczeń może zabrać z sobą małą butelkę wody mineralnej, którą ustawia na podłodze. Torby
i plecaki należy zostawić w gabinecie klasy VIII.
Pożyczanie przyborów w czasie trwania egzaminu jest niedopuszczalne.
Nie wolno używać korektora.
Nie wolno używać kalkulatora.
Nie wolno wnosić na salę telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych.
W przypadku ujawnienia posiadania przy sobie takich urządzeń egzamin ucznia zostanie unieważniony.
Uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej po rozdaniu zestawów egzaminacyjnych.
W czasie trwania egzaminu zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu egzaminu,
a w szczególności:
nie opuszcza sali egzaminacyjnej (tylko w szczególnych sytuacjach może opuścić salę po uzyskaniu pozwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego),
nie opuszcza wyznaczonego mu w sali miejsca,
w żadnej formie nie porozumiewa się z innymi zdającymi,
nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych,
nie korzysta z żadnych źródeł łączności.
nie wypowiada uwag i komentarzy.
Po otrzymaniu zestawu egzaminacyjnego, na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego, zdający ma obowiązek:
a) zapoznać się z instrukcją wydrukowaną na pierwszej stronie arkusza egzaminacyjnego,
w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego,
b) sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie kolejno ponumerowane strony i czy są one wyraźnie wydrukowane; braki natychmiast zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego, po czym otrzymuje kompletny arkusz
i potwierdza jego odbiór czytelnym podpisem w odpowiednim miejscu w protokole,
c) w przypadku matematyki i języka rosyjskiego wyrwać karty rozwiązań zadań otwartych wraz z kartą odpowiedzi z środka arkusza egzaminacyjnego,
d) zapisać swój trzyznakowy kod i numer PESEL oraz umieścić naklejki przygotowane przez OKE w wyznaczonych miejscach (nie dotyczy uczniów korzystających z arkuszy dostosowanych i ze specyficznymi trudnościami w nauce, za nich czynność tę wykonują członkowie zespołów nadzorujących).
Zdający, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem sprawdza, czy zaznaczył odpowiedzi na karcie odpowiedzi, podnosi rękę i zamyka arkusz. Wychodzi z sali po otrzymaniu pozwolenia.
Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem przewodniczący zespołu przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi (dotyczy uczniów, którzy mają ten obowiązek).
Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie kończą pracę, otrzymują dodatkowe 5 minut na przeniesienie rozwiązań na kartę odpowiedzi (dotyczy uczniów, którzy mają taki obowiązek).
W przypadku niesamodzielnej pracy lub zakłócania przebiegu egzaminu przewodniczący zespołu nadzorującego przerywa egzamin, unieważnia pracę i nakazuje opuszczenie sali.
Uczeń, któremu unieważniono egzamin przystępuje do egzaminu z odpowiedniego przedmiotu w terminie dodatkowym ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania pracy niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia, który przystąpił do egzaminu w terminie dodatkowym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, unieważnia egzamin tego ucznia. W zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu dla danego ucznia, w miejscach przeznaczonych na wpisanie wyników uzyskanych zdanego przedmiotu egzaminu, wpisuje się „0%”
Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań, a następnie 5 minut na przeniesienie odpowiedzi na kartę odpowiedzi zdający, którzy nie zdążyli przenieść odpowiedzi na kartę, zgłaszają ten fakt nauczycielowi.
Uczeń, który nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty w maju oraz terminie dodatkowym
i nie posiada decyzji dyrektora OKE o zwolnieniu, nie kończy klasy VIII szkoły podstawowej oraz w kolejnym roku przystępuje do egzaminu ósmoklasisty.
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty – 4 lipca 2025 r. w systemie
informatycznym ZIU od godz. 8.30 pod adresemhttps://ziu.gov.pl/login. Login i hasło uczeń otrzymuje od wychowawcy.
Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym – 4 lipca 2025 r.
Rodzice ucznia mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej tego ucznia, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej w terminie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty, tj. od 4 lipca 2025 r. do 5 stycznia 2026 r.
Wnioski o wgląd są przyjmowane i rozpatrywane od dnia udostępnienia w ZIU (SIOEO) informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty, tj. od 4 lipca 2025 r., zgodnie z kolejnością wpływu.
Dnia 14 marca 2025 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Bujnach. Skład drużyny młodszej tworzyli: Natalia Kowalczyk, Krystian Bujacz, Antoni Kowalski, a drużyny starszej: Kacper Broniarczyk, Szymon Kowalski i Wojciech Krzesiński. Do drugiego etapu eliminacji gminnych przeszedł ANTONI KOWALSKI. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok. Opiekunem była p.Bogusława Niezgoda-MagieraDnia 14 marca 2025 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Bujnach. Skład drużyny młodszej tworzyli: Natalia Kowalczyk, Krystian Bujacz, Antoni Kowalski, a drużyny starszej: Kacper Broniarczyk, Szymon Kowalski i Wojciech Krzesiński. Do drugiego etapu eliminacji gminnych przeszedł ANTONI KOWALSKI. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok. Opiekunem była p.Bogusława Niezgoda-Magiera
- 18.03.2025
- 1
"Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline"
- 13.03.2025
"Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline"
Szanowni Państwo,
zachęcamy do zapoznania się z webinarem "Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline" zorganizowanego przez Forum Przeciw Depresji. Nagranie jest długie (ok 4 godzin), ale warto.
Jak pomóc dziecku w kryzysie psychicznym?
- 03.03.2025
Fachową, bezpłatną pomoc psychologiczną 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę, uzyskasz dzwoniąc pod numer:
- 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
- 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Mogą dzwonić również osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci
- 800 12 00 02 – ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia"
- 112 - numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Jasełka
- 20.01.2025
Tradycją Szkoły Podstawowej w Parzniewicach jest przygotowywanie inscenizacji bożonarodzeniowej. W czwartkowe popołudnie 19 XII 2024 r., zgromadziła się lokalna społeczność oraz zaproszeni goście aby obejrzeć jasełka. Spektakl wyreżyserowany na podstawie powieści Ch. Dickensa przez panią Lidię Brzozowską przeniósł zebraną publiczność do XIX-wiecznego Londynu. Głównym bohaterem ukazanej historii jest skąpy starzec – Ebenezer Scrooge, myślący wyłącznie o sobie, nie dostrzegający wyjątkowości świąt Bożego Narodzenia, nie wspierajacy datkiem potrzebujących oraz gardzący drugim człowiekiem. Jedynym jego pragnieniem jest pomnażanie majątku. Nie spodziewa się, że w wigilijny wieczór zdarzy się coś, co na zawsze go odmieni. Wizyta czterech duchów i udzielone przez nich wskazówki sprawiają, że odtąd Scrooge robi więcej dobrego, Czekał zawsze niecierpliwie na dzień Bożego Narodzenia, który obchodził wyjątkowo uroczyście. Uświadomił sobie, że bycie dobrym to najważniejsza w życiu wartość.
W roli Scrooge’a wystąpił Bartłomiej Kowalski. a w pozostałe postacie wcielili się uczniowie: Krystian Bujacz, Marcel Gliesner, Ernest Szczukocki, Izabela Stefaniak, Adam Stemplewski, Antoni Kowalski, Zuzanna Dukowicz, Dawid Herbuś, Nadia Gliesner , Kinga Walas, Oliwia Gliesner , Jakub Broniarczyk, Bartłomiej Aksamit. Każdy z wykonawców stanął na wysokości zadania i bez cienia tremy wykonał swoja kwestię. Całości dopełniała urzekająca świąteczna scenografia oraz świateczne kolędowanie z zespołem wokalnym, pod opieką p. Lidii Nicinskiej.
Aktorzy rewelacyjnie wcielili się w role, ich gra niczym nie odstępowała od wykonań profesjonalistów. Prawdopodobnie nie było w sali nikogo, w kim nie wzbudziliby emocji.
Na zakończenie pani dyrektor Adriana Grela złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne, dopełniając wyjątkowości tego wieczoru.
13
Konkursy
- 17.12.2024
W poniedziałek uczennice 8 klasy - Zuzanna Dukowicz, Izabela Stefaniak oraz Lena Efimov wzięły udział w I Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz ortografii”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej.
Uczniowie klasy 8, Ernest Szczukocki, Izabela Stefaniak oraz Lena Efimov podczas 4 Gminnego Turnieju Profilaktycznego w SP w Gomulinie.
Andrzejki
- 17.12.2024
Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. 28 listopada w naszej szkole zorganizowano zabawę. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby, konkursy oraz słodki poczęstunek. Samorząd uczniowski przygotował szereg wróżb, które, jak zawsze, cieszyły się popularnością wśród dzieci oraz konkursy taneczne, które dzieci bardzo lubią.
Szczególne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów oraz Radzie Rodziców, za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników zabawy.
14
Dzień czystego powietrza
- 21.11.2024
14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Była to doskonała okazja, aby poruszyć w naszej szkole temat dbania o jakość powietrza.
Uczniowie skorzystali z materiałów opublikowanych na platformie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Były to interaktywne gry i filmy oraz zadania w formie papierowej dla młodszych i starszych uczniów.
Uczniowie korzystali również z informacji udostepnianych na ekranie edukacyjnym wyświetlającym stan powietrza w najbliższej okolicy.
6
Laureaci konkursu
- 21.11.2024
Gratulujemy 🇵🇱🎤🎶
Wp dniu 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej miała miejsce piękna, patriotyczna uroczystość zorganizowana z okazji Narodowego Świata Niepodległości pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.
W czasie uroczystości ogłoszono wyniki III Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej ,,Póki Polska żyje w nas". Naszą szkołę w konkursie reprezentowali :
Ķinga Walas
Bartłomiej Kowalski
Krystian Bujacz
Maja Turska
Hanna Warszada.
Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne upominki, a najlepsze wystąpienia mogliśmy podziwiać na deskach sceny GOK - u.
Uczniowie naszej szkoły prezentowali na konkursie swoje talenty wokalne w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii kl. I-III
Hanna Warszada zajęła drugie miejsce,
W kategorii kl. IV-VI
Krystian Bujacz zajął trzecie miejsce,
Bartłomiej Kowalski otrzymał wyróżnienie.
Do konkursu przygotowała uczniów Lidia Nicińska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
2
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Wszystkie