PLAN LEKCJI OD 25.05.2020 DLA KLAS O-III
- 19.05.2020
25.05.2020 ROZPOCZYNAMY ZAJĘCIA DLA KLAS O-III
- 18.05.2020
Od 25.05.2020 rozpoczynają się zajęcia dla klas 0-III. Uczniowie będą mieli 4h dziennie zajęć od 8.20 do 11.55 i do godzin lekcyjnych będą dostosowane też odjazdy autobusów. Zaplanowano następujące lekcje:
1. Edukacja wczesnoszkolna prowadzona przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej uczącego w danej klasie ( 15h / 16 – oddział przedszkolny)
2. Język angielski ( 1h / 0,5h – oddział przedszkolny)
3. Religia ( 2h / 1h – oddział przedszkolny)
4. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzone przez nauczycieli uczących na terenie szkoły ( 2h)
W pierwszym dniu nauki 25.05 proszę aby uczniowie przynieśli do szkoły wszystkie niezbędne rzeczy ( podręczniki, zeszyty, przybory piśmiennicze, artykuły papiernicze, obuwie zmienne), zostaną one w szafkach klasowych i nie będzie można ich zabierać do domu.
O ewentualnej zmianie decyzji ( rezygnacji z zajęć stacjonarnych lub chęci uczestnictwa należy poinformować co najmniej dzień wcześniej wychowawcę klasy).
Rodzice proszeni są o pobranie z poniższego linku 3 dokumentów ( oświadczeń), wypełnienie ich, podpisanie oraz dopilnowanie aby dziecko dostarczyło je wychowawcy do szkoły lub samodzielne dostarczenie tych dokumentów do sekretariatu szkolnego przed rozpoczęciem zajęć.
Rodzice zobowiązani są do zapoznanie się z Procedurą bezpiecznej organizacji opieki na terenie placówki w związku z reżimem sanitarnym związanym ze stanem epidemii w kraju w Szkole Podstawowej w Parzniewicach znajdująca się na stronie szkoły.
OSWIADCZENIE_3.docx
Procedura bezpiecznej organizacji opieki na terenie placówki w związku z reżimem sanitarnym związanym ze stanem epidemii w kraju w Szkole Podstawowej w Parzniewicach
- 18.05.2020
Proszę wszystkich rodzicow o zapoznianie się z poniższą procedurą, szczególnie tych dzieci, ktore wkrótce bedą uczestniczyć w zajeciach na terenie szkoly.
Procedura_bezpiecznej_organizacji_opieki_na_terenie_placowki_w_zwiazku_z_rezimem_sanitarnym_zwi.docx
Świętujmy razem 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II
- 18.05.2020
Koncert „Santo Subito – Prorok naszych czasów”, serwis jp2online.pl, nowy portal tematyczny IPN, programy telewizyjne i radiowe, filmy dokumentalne i reportaże, akcje w mediach społecznościowych to tylko wybrane inicjatywy przygotowane z okazji 100. rocznicy urodzin jednego z największych Polaków w naszej historii – Papieża Jana Pawła II. Świętujmy razem ten szczególny dzień!
Egzamin ósmoklasisty od 16 do 18 czerwca br.
- 17.05.2020
Informacja dyrektora CKE na temat wytycznych dotyczących przeprowadzania w 2020 r. egzaminów: E8, EG, EM, EPKwZ, EZ
Przywrócenie zajęć.
- 14.05.2020
Od 25 maja br. Zgodnie z wytycznymi MEN przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz oddziału przedszkolnego. Utrzymujemy tym samym obowiązek realizowania podstawy programowej zarówno dla uczniów, których rodzice i opiekunowie zdecydują się na posłanie swoich dzieci do szkół, jak i dla uczniów pozostających w domach.
Zajęcia wynikające z realizacji podstawy programowej w klasach I-III szkoły podstawowej prowadzić będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze wychowawcy świetlic szkolnych i w miarę możliwości inni – wskazani przez dyrektora szkoły – nauczyciele. Dyrektor, mając na uwadze warunki organizacyjne, zdecyduje o podziale uczniów do poszczególnych grup i ustali, którzy nauczyciele będą prowadzili zajęcia.
Liczba godzin przeznaczonych na zajęcia dydaktyczne w szkole w formule stacjonarnej powinna być uzależniona od liczby dzieci, które w tych zajęciach fizycznie uczestniczą.
POZDROWIENIA
- 14.05.2020
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
- 11.05.2020
W związku z epidemią wcześniej podany harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych jest nieaktualny. Obecnie konsultowany jest nowy harmonogram, który o ile zostanie zatwierdzony zostanie zamieszczony na naszej stronie. Poniżej można znaleźć link do strony z projektem nowego harmonogramu.
Przypominamy, że wnioski rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych należy wypełnić na stronie:
Zapisz dziecko do Klubu Młodego Programisty online!!!
- 11.05.2020
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.
r e k r u t a c j a
- 27.04.2020
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną,dyrektor Szkoły Podstawowej w Parzniewicach informuje, że „zgłoszenia” uczniów z obwodu oraz „wnioski” o przyjęcie uczniów spoza obwodu będą przyjmowane w wersji elektronicznej na adres spparzniewice@interia.pl lub należy je przesłać pocztą. Dokumenty można zostawić też w sekretariacie szkoły od godziny 9.00 do godz. 11.00 ( lub w innym terminie po umówieniu telefonicznym).
Szanowni Rodzice/Opiekunowie prawni druki dostępne są na stronie internetowej szkoły:
www.szkola-parzniewice.edupage.org w zakładce „Rekrutacja”.
Materiały edukacyjne Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
- 29.04.2020
Materiały edukacyjne dotyczące właściwego zachowania w teatrze, spektakle w formie wideo czy wirtualny spacer – to tylko część bogatej oferty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Może być ona wsparciem w kształceniu na odległość. Zapraszamy do korzystania.
Bon ton w teatrze
Seria krótkich filmów animowanych dla najmłodszych, w której rodzeństwo – Moni i Uszko – uczą zasad prawidłowego zachowania w teatrze. W co się ubrać? Jak trafić na swoje miejsce bez nawigacji? Co robić, gdy na widowni zacznie nam burczeć w brzuchu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/edukacja/.
Spektakle
Za pośrednictwem platformy http://vod.teatrwielki.pl/ można skorzystać z repertuaru Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. W zamieszczonych tam nagraniach spektakli znajdują się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.
Wirtualny spacer po teatrze
Podczas wirtualnego spaceru, za pomocą filmów i materiałów interaktywnych, możemy zapoznać się z dziejami Teatru Wielkiego w Warszawie. Dowiadujemy się jaki jest wygląd i znaczenie pomieszczeń znajdujących się w Teatrze i jak funkcjonują w nim liczne pracownie.
Galerie Opera w 3D
W trójwymiarowej przestrzeni zaprezentowane są wystawy tematyczne przygotowane w ramach projektu Galeria Opera. Opowiadają one o twórczości wybitnych polskich artystów m.in. Stanisława Moniuszki, Rajmunda Ziemskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego.
Cala oferta on-line Teatru Wielkiego-Opery Narodowej znajduje się pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/
Lektury pod ręką. Warsztaty edukacyjne online dla najmłodszych
- 26.04.2020
Zespół Empiku w trwającej obecnie sytuacji nauki zdalnej odpowiada na potrzeby nauczycieli, rodziców i uczniów, i udostępnia dla wszystkich na 60 dni za darmo 13 tysięcy audiobooków i e – booków w Empik Go.
Wśród nich w tej wirtualnej bibliotece znajdą Państwo większość lektur obowiązkowych i uzupełniających dla klas szkoły podstawowej i liceum w formie książek elektronicznych oraz w formie książek do słuchania, a także dodatkowe opracowania jako podcasty z cyklu „Ale o co chodzi?”, które ułatwią zrozumienie wątpliwych kwestii.Aby uzyskać dostęp do tej bazy i lektur, wystarczy wygenerować kod aktywujący usługę Empik Premium na stronie: https://www.empik.com/czas-w-domu a następnie postępować według instrukcji. Kolejny krok to pobranie na smartfon, tablet bądź czytnik ebooków Inkbook aplikacji Empik Go. Dzięki niej będzie można przeglądać całą ofertę (sekcja „dostępne w Empik Premium”) i czytać ebooki oraz słuchać audiobooki w dowolnym momencie.
Natomiast dla uczniów klas młodszych przygotowano możliwość udziału w edukacyjnych warsztatach pod hasłem #wdomujestfajnieikropka. Jest to cykl inspirujących, rozwijających pasje, wiedzę i wyobraźnię zajęć opracowanych przez organizatorów programu Przecinek i Kropka wraz z popularyzatorami nauki ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz specjalistami od zajęć edukacyjnych, wydawcami, autorami i znawcami literatury dla najmłodszych. Niemal codziennie na profilu Przecinek i Kropka na Facebooku: https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/oraz stronie www.przecinekikropka.pl pojawiają kolejne fascynujące warsztaty.
„Kampania Kolejowe ABC” – bezpłatne materiały edukacyjne do wykorzystania w domu
- 26.04.2020
Urząd Transportu Kolejowego w ramach akcji edukacyjnej „Kampania Kolejowe ABC” przygotował pomoce dydaktyczne, które z powodzeniem można wykorzystać w trakcie zdalnego nauczania. Scenariusze lekcji i ćwiczenia mają za zadanie poprzez zabawę zachęcić dzieci do nauki o bezpieczeństwie na terenach kolejowych.
Podręczniki i scenariusze zajęć dostępne są w zakładce „Materiały edukacyjne” na stronie internetowej:www.kolejoweabc.pl
„Kampania Kolejowe ABC” to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny, którego celem jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem na obszarach stacji, przystanków czy przejazdów kolejowych.
Teraz, kiedy dzieci i rodzice pozostają w domu, Urząd Transportu Kolejowego zachęca, aby czas ten wykorzystać na naukę poprzez zabawę, korzystając z dobrze merytorycznie przygotowanych źródeł. Na stronie www.kolejoweabc.pl znajdują się trzy unikalne podręczniki dostosowane do różnych grup wiekowych – przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz klas IV-VI.W podręcznikach „Kampania Kolejowe ABC w moim przedszkolu” oraz „Kampania Kolejowe ABC w mojej szkole” znajdują się wskazówki dotyczące bezpieczeństwa kolejowego oraz gotowe scenariusze lekcji. Są one tak przygotowane, że bez przeszkód większość ćwiczeń można przeprowadzić samodzielnie.
Na stronie internetowej dostępna jest także edukacyjna kolorowanka „Kolejowe Przygody Rogatka”, która wprowadza najmłodszych w tematykę bezpieczeństwa kolejowego przy pomocy głównego bohatera kampanii – nosorożca Rogatka. Towarzyszy on dzieciom przy rozwiązywaniu zadań i rebusów, przekazując jednocześnie najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Wszystko po to, by kształtować wyobraźnię oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.
Podczas spędzania czasu w domu dzieci mogą także skorzystać z gry „Kolejowe ABC” na urządzenia mobilne, w ramach której prowadzone są konkursy z nagrodami. Jest to aplikacja, która w interaktywny sposób bawi i w przyjemny sposób uczy zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania na terenach kolejowych. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).
„Kampania Kolejowe ABC” została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Propozycje edukacyjne online przygotowane przez Muzeum Warszawy
- 26.04.2020
Muzeum Warszawy przygotowało specjalne materiały w ramach edukacji muzealnej online. Są tak skonstruowane, aby można je było przeczytać nawet na smartfonie, ale zadania i aktywności zrealizować już offline. Zadania zaadresowano do dzieci w wieku 6-10 lat. Wszystkie aktywności są bezpłatne, do pobrania na stronie https://muzeumwarszawy.pl/edukacja-online/
Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 26.04.2020
Samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.
Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!
Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.
Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:– Stres i wydarzenia o traumatycznym potencjale (zaliczyć do nich można sam fakt wystąpienia pandemii)– Dokonywanie samouszkodzeń– Myśli, plany i zamachy samobójcze– Konflikty i nieporozumienia– Straty, w tym rozstania i żałoba– Kryzysy wieku adolescencji.
Oferta edukacyjna mediów publicznych
- 26.04.2020
Telewizja Polska oraz Polskie Radio przygotowały bogatą ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży. Poza projektem TVP i MEN pt. „Szkoła z TVP”, uczniowie skorzystać mogą z innych ciekawych programów emitowanych przez specjalne pasma telewizyjne, oraz w serwisie vod.tvp.pl: m.in. koncertów, filmów, spektakli Teatru Telewizji. Na audycje dzieci, młodzież i dorosłych zaprasza także Polskie Radio. Szczegóły poniżej.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Wszystkie